Hoppa till sidans innehåll

Resultat/startlistor


Säsongen 2011 / 2012

 

Resultaten hittar du i  TÄVLINGSKALENDERN HÄR

 

Säsongen 2010 / 2011

 

2011-03-13 DV tävling sprint Bore startlista resultat

2011-02-27 SWE cup 8 jaktstart startlista jun/sen   senaste resultatet

2011-02-27 SWE cup 8 sprint Finnskoga IF startlista ungdom resultat ungdom 

2011-02-26 SWE cup 7 sprint Finnskoga IF resultat ungdom resultat junior / senior

2011-02-26 SWE cup 7 sprint Finnskoga IF startlista ungdom  startlista jun/sen 

2011-02-20 DV tävling Lima resultat

2011-02-06 DV tävling Finnskoga resultat

2011-01-30 DV tävling Älvdalen resultat 

2011-01-28 Erzurum 2011 Winter Universiade startlistor och resultat

2011-01-23 SWE cup Dala Järna masstart

2011-01-22 SWE cup Dala Järna sprint

2011-01-16 DV tävling Lima resultat 

2011-01-15 IBU cup

2011-01-14 IBU cup

2011-01-09 IBU cup Nove Mesto

2011-01-08 IBU cup Nove Mesto startlista 

2011-01-06 SWE cup Torsby sprint  startlista resultat

2011-01-05 SWE cup Torsby masstart  startlista resultat

2010-09-05 Springskytte SM sprint Cuba Arena startlista resultat

2010-09-04 Springskytte SM distans Cuba Arena  startlista resultat

2010-09-03 Springskytte SM stafett  Cuba Arena resultat 

2010-08-14 Cuba sprint Invigning Cuba Arena resultat 

2010-11-27 IBU cup Beitostolen resultat

2010-11-28 IBU cup Beitostolen resultat

2010-12-04 Young stars resultat

2010-12-04 NOR- cup resultat 

2010-12-18 Swe Cup Piteå startlista resultat

2010-12-19 SWE cup Piteå startlista resultat

2010-12-25 DV Mora

 

Säsongen 2009 / 2010

 

2010-04-18 Bendit Liatoppen Ål ungdom resultat

2010-04-17 Bendit Liatoppen Ål ungdom resultat med bilder

2010-04-16 Bendit Liatoppen Ål junior resultat

2010-04-16 Bendit Liatoppen Ål stafett resultat

2010-04-01 SM Lima Stafett ungdom resultat

2010-04-01 SM Lima Stafett junior/senior resultat

2010-03-31 SM Lima Jaktstart junior/senior resultat 

2010-03-31 SM Lima Distans ungdom startlista resultat

2010-03-30 SM Lima Sprint junior/senior startlista resultat

2010-03-30 SM Lima Sprint ungdom startlista resultat

2010-03-21 Cuba Sprint / DM Sysslebäck startlista resultat

2010-03-20 Cuba Sprint / Sysslebäck startlista  resultat 

2010-03-07 SWE cup/landskamp/SM Sollefteå resultat ungdomar/junior jun/sen

2010-03-06 SWE cup/landskamp/SM Sollefteå Resultat ungdomar/junior jun/sen

2010-02-28 SWE cup Dala Järna junior/senior startlista resultat

2010-02-28 SWE cup Dala Järna ungdom startlista resultat

2010-02-27 SWE cup Dala Järna junior/senior startlista resultat

2010-02-27 SWE cup Dala Järna ungdom startlista resultat 

2010-02-20-21 Klubbtävling Häverödal resultat

2010-02-07 SWE cup Östersund startlista resultat

2010-02-06 SWE cup Östersund startlista resultat

2010-01-23 Dala Värmland tävling Lima resultat

2010-01-16 Järnaspelen Dala Järna resultat

2010-01-06 SWE cup Torsby startlista resultat

2010-01-05 SWE cup Torsby startlista resultat

2009-12-20 SWE cup Boden startlista resultat  ungdom blev inställd p g a kyla

2009-12-19 SWE cup Boden startlista resultat

2009-11-29 IBU Cup Idre  startlista _ resultat

2009-11-28 IBU Cup Idre   startlista _ resultat

2009-09-20 Springskytte Lima, resultat

2009-09-04 - 2009-09-06, SM-Springskytte, Torsby, stafett distans sprint

 

2009-08-16 Springskytte Cuba, Sysslebäck, resultat

 

  

 

Det finns inga bilder/dokument att visa.

Postadress:
Finnskoga IF - Skidskytte
Ann-Charlotte Andersson, Gunneby 14
68060 Sysslebäck

Kontakt:
Tel: 056410236
E-post: This is a mailto link

Se all info